,

.blog Uzantılı Alan Adları Geliyor!

WordPress’in bünyesinden yer alan Automattic, .blog alan adı uzantısının satışı için son aşamaya geldiklerini açıkladı. İşte .blog uzantısının satışı hakkında detaylar!

Günümüzde blog denilince ilk akla gelenlerden olan WordPress, kullanıcıların rahatça özelleştirebildiği kişisel web siteleri hazırlamalarını sağlarken, alan adı ve hosting gibi konularla uğraşmak istemeyenlerin.wordpress.com uzantılı ücretsiz siteler oluşturmasına imkan tanıyor.

Bu kez kullanıcıların karşısına farklı bir hizmet ile çıkmaya hazırlanan WordPress bünyesinde yer alan Automattic’in, .blog uzantısının satış haklarını elde ettiğini ve böylece .blog alan adlarının satışına başlayacağını açıkladı.

Kayıt süreci Ağustos ayında başlıyor!

.blog uzantısının WordPress ile bir bağlantısı bulunmuyor. Yani,siteismi.blog adresini satın aldığınızda WordPress kullanmanızı gerektiren bir zorunluluk yok.

.blog uzantısı için ilk kayıtlar marka tescili olanlara Ağustos ayında açılacak. Ekim ayında jenerik alan adları için kayıt sürecinin tekrar başlatılacağını belirten yetkililer, uzantının herkes tarafından satın alınabilir hale gelmesinin yıl sonunu bulacağını açıkladı.

.blog uzantısının fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak yetkililer, uzantının yüksek satış rakamlarının aksine günümüzde kullanılan .com ve .net gibi adresler ile aynı fiyat aralığında olacağını belirtiyor.

Kaynak: shiftdelete.net

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir