Pazar , Nisan 23 2017
Home / Genel / WhatsApp Artık Kişileri Etiketlemeye İzin Veriyor
whatsapp-kisi-etiketleme-696x433

WhatsApp Artık Kişileri Etiketlemeye İzin Veriyor

Artık WhatsApp grup sohbetlerinde istediğiniz kişileri etiketleyerek bildirim almasını sağlayabileceksiniz.

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, grup sohbetleri için kişi etiketleme özelliğini test etmeye başladı. Yeni özellik sayesinde artık grupta bulunan kişileri etiketleyebilecek ve etiketlediğini kişinin bildirim almasını sağlayabileceksiniz.

Yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu da belirtmek gerekiyor. WhatsApp’ın Beta 2.16.272 sürümüyle gelen yeni etiketleme özelliğinin kullanımı da oldukça basit. Birçok platformda standart olan etiketleme veya mention “@” işaretini kullandığınızda, ilgili WhatsApp grubunda olan kişilerin listesi çıkıyor. Doğrudan çıkan bu listeden seçim yapabileceğiniz gibi @ işaretinden sonra etiketlemek istediğiniz kişinin (veya kişilerin) ismini de yazabiliyorsunuz.

Bazı kullanıcıların yeni etiketleme özelliğinden pek hoşlanmayacağını da vurgulamak gerekiyor. Özellikle grup sohbetlerinden rahatsız olan ve dolayısıyla sessize alan kişiler için bu özellik biraz can sıkıcı olabilir. Zira herhangi bir WhatsApp grubunu sessize almış olsanız dahi, ilgili grup sohbetinde etiketlendiğiniz zaman yine de size bildirim geliyor. Ancak önem verdiğiniz gruplarda oldukça kullanışlı olabileceğini söylemekte de yarar var.

An itibariyle test aşamasında olan yeni özelliğin, WhatsApp’ın bir sonraki kararlı sürümüyle birlikte gelmesi bekleniyor. Ancak bununla ilgili net bir tarih verilmiş değil.

Kaynak

İlginizi Çekebilir

Untitled-3

Paypal Türkiye’den Çekiliyor

PayPal, 6 Haziran 2016’dan itibaren Türkiye’deki faaliyetlerini durduruyor. Karar, PayPal’ın resmi sitesi üzerinden “Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by keepvid themefull earn money