Pazar , Nisan 23 2017
Home / Web Haber / Google Uçan Balonlarla İnternet Dağıtacak
go

Google Uçan Balonlarla İnternet Dağıtacak

Google tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan konferansta firma tarafından geliştirilen pek çok proje hakkında sunumlar yapıldı. Paylaşılan bu bilgiler kapsamında en çok dikkat çeken projelerden bir tanesi de ücretsiz internet hizmeti olurken bu hizmetin balonlar üzerinden sunulacak olması durumu daha da ilgi çekici yaptı.

Google tasarımını hazırladığı balonlar gökyüzünde belirli bir seviye kalarak ücretsiz internet imkanını sunacağını açıkladı. Konu ile alakalı birçok farklı düşünce akıllara gelse de yapılan açıklamalarda projenin işleyişi ile ilgili detaylarda paylaşıldı. Google hedeflediği projede elektrik ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılayacak ve bu maliyetten de kurtulmuş olacak. Gündüz yapılacak elektrik yedeklemesi ile gece boyunca da internet hizmetinin sunulmasımümkün olacak.

Bu doğrultuda akıllara gelen en önemli detay internet hizmetinin nasıl sağlanacağı olurken, bu konunun da LTE bağlantı yöntemiyle çözüleceği belirtildi. Birbirleriyle etkileşim içerisinde olacak balonlar bu sayede internet paylaşımını da yapabilecek ve özellikle kablosuz internet verileri kullanılarak balonlar üzerinden paylaşıma açılmış olacak.

Yapılan sunumda projenin aşamasında olduğu belirtilirken pilot bölgelerde aşama aşama faaliyete alınacak. Bu projenin ülkemizde de uygulanabilmesi umuduyla.

İlginizi Çekebilir

messenger

Facebook Messenger’da uçtan uca şifreleme devri

WhatsApp’a gelmesiyle büyük ses getiren ‘uçtan uca şifreleme’ yöntemi artık Facebook Messenger için de kullanılacak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by keepvid themefull earn money